Biuro podróży Travel Family - Ekspert wakacji w Chorwacji Realizacja: MagicWare

Transport z TRAVEL FAMILY – Vitkovice Tours

Dojazd własny

Transport autokarowy

Transport lotniczy


Dojazd własny

1. Dojazd własny

Chcecie wybrać się na wakacje do Chorwacji, Czarnogóry, Włoch, Słowenii czy też innych destynacji wygodnie i szybko swoim samochodem? Wybierzcie swoje ulubione miejsce wypoczynku spośród naszej oferty. Tylko od Was zależy, którą wymarzoną destynację wybierzecie. Przedstawiamy Wam kilka wskazówek i informacji, które pomogą Wam w planowaniu podróży nad Adriatyk. Aktualna i zalecana trasa przejazdu wraz z mapką do wybranego miejsca pobytu zostanie przesłana do Was przed planowanym wyjazdem.

Podczas podróży samochodem kierowca powinien mieć ważne prawo jazdy, dowód rejestracyjny pojazdu, ważne ubezpieczenie OC, zieloną kartę (wymagana w Bośni i Hercegowinie oraz Czarnogórze), trójkąt ostrzegawczy, apteczkę oraz kamizelkę odblaskową dla siebie i dla każdego z pasażerów. Za przejazd przez Czechy, Słowację, Austrię i Słowenię, należy zapłacić zakupując winiety. Dzieci do 12 lat powinny podczas podróż mieć swój fotelik. Polecamy sprawdzić i stosować się do prawa drogowego panującego w danym państwie.

Ceny orientacyjne winiet na 2023 r. dla pojazdów do 3,5 ton:

(źródło: www.dalnicni-znamky.com, www.edalnice.cz)

 • CZECHY: 10-dniowa – 310 CZK , miesięczna – 440 CZK, roczna – 1 500 CZK
 • SŁOWACJA: 10-dniowa – 10 EUR, 2-miesięczna – 14 EUR, roczna – 50 EUR
 • AUSTRIA: 10-dniowa – 9,50 EUR, 2-miesięczna – 27,80 EUR, roczna – 92,50 EUR
 • SŁOWENIA: 7-dniowa – 15 EUR, 2-miesięczna – 30 EUR, roczna – 110 EUR
 • WĘGRY: 7-dniowa* – 3 640 HUF, miesięczna – 4 970 HUF, rocznie – 44 660 HUF
 • CHORWACJA: odcinki autostrady w Chorwacji są płatne w zależności od długości odcinka i rodzaju pojazdu tzw. opłaty drogowe. Opłaty za przejazd można płacić gotówką, jednak aby przyspieszyć swój przejazd zalecamy płacić kartami płatniczymi American Express, Diners, Master Card, Maestro, Visa.

* Stempel 7-dniowy jest ważny przez 9 dni (wygasa o północy z końcem 10 dnia).

Więcej informacji na drogę uzyskacie z poniższych stron internetowych:


Ilustrace - autobus

2. Transport autokarowy

Jako Wasz numer jeden nad Adriatykiem możemy zaoferować najszerszy wybór możliwości transportu. Nasza firma współpracuje ze sprawdzonymi przewoźnikami autokarowymi. Transport odbywa się za pośrednictwem bezpiecznych, wygodnych i klimatyzowanych autokarów, które spełniają wszystkie przepisy zgodnie z normami Unii Europejskiej i korzystają głównie z autostrad i dróg ekspresowych w Czechach, Austrii, Słowacji, na Węgrzech, w Słowenii i Chorwacji.

Informacje dotyczące podróży autokarem:

 • Wyjazdy z: Katowic, Gliwic, Rybnika, Jastrzębia Zdroju oraz Cieszyna, ponadto wyjazdy z Wrocławia, Bielska-Białej, Warszawy, Łodzi, Świdnicy, Wałbrzycha, Krakowa, Wadowic, Częstochowy (wyjazdy z Wrocławia, Bielska-Białej, Warszawy, Łodzi, Świdnicy, Wałbrzycha, Krakowa, Wadowic oraz Częstochowy mogą być realizowane zarówno autokarem jak i antenkami/transferami, wyjazdy mogą się odbywać z przesiadkami do polskich lub naszych czeskich autokarów. Antenki/transfery i wyjazdy z tych miejscowości będą realizowane przy minimum 10 osobach).
 • Wyjazdy na 7, 14 nocy
 • Bezpieczne, komfortowe, klimatyzowane autokary z WC.
 • Opieka pilota na wybranych trasach.
 • Napoje do kupienia na pokładzie autokaru
 • Filmy i bajki podczas podróży

Miejscowości docelowe nad Adriatykiem 2024

 • ISTRIA:
  Umag, Novigrad, Poreć, Vrsar, Rovinj, Rabac (wyjazdy od 14. 6. do 7. 9. włącznie)..

 • PÓŁNOCNA DALMACJA:
  Św. Filip i Jakov, Biograd na Moru, Pirovac, Vodice, Sibenik-Solaris, Primosten, Trogir, Kastel Stafilić (wyjazdy od 1. 6. do 14. 9. włącznie).

 • ŚRODKOWA DALMACJA::
  Split, Omiś, Lokva Rogoznica, Nemira, Brela, Baśka Voda, Baśko Polje, Promajna, Makarska, Tucepi, Podgora, Drvenik, Brist, Gradac (wyjazdy od 1. 6. do 14. 9. włącznie).

 • POŁUDNIOWA DALMACJA:
  Półwysep Peljesac - Trpanj, Orebić, Wyspa Korcula* (wyjazdy od 14. 6. do 7. 9. włącznie)

 • CZARNOGÓRA **
  Bar, Bečići, Budva, Buljarica, Čanj, Dobra Voda, Igalo, Petrovac, Sutomore, Sveti Stefan, Tivat, Ulcinj, Utjeha
  ** (autokar do Czarnogóry tylko w wybranych terminach)

*Autokarem na Chorwackie wyspy:

Przejazd na wyspy jest organizowana do najbliższego miasta skąd odpływa prom lub odjeżdża autobus. Następnie odbywa się przeprawa promem/transfer autokarem/samochodem osobowym/taksówką do wybranego miejsca pobytu. Transfer na wyspy może być organizowany przez lokalnego przewoźnika, więc może nastąpić wydłużenie w czasie podróży.

** Autokarem do Czarnogóry

Trasa w Czechach: Ostrava, Nový Jičín, Olomouc, Prostějov, Brno, Břeclav, Trutnov, Hradec Králové, Pardubice, Kolín, Praha, Jihlava
Trasa w Polsce: Katowice, Gliwice, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Cieszyn
Warunki:
14. 06. – 23. 06.
21. 06. – 30. 06.
30. 08. – 08. 09.
06. 09. – 15. 09.
Przewozy autokarowe do Czarnogóry będą realizowane w określonych terminach i tylko w przypadku zapełnienia autobusu minimum 35 osobami. Autobus pojedzie do Budvy, z Budvy lokalne transfery dowiozą klientów do miejsc zamieszkania. Wyjazdy z Polski odbywać się będą antenką do Ostrawy i wyjazd z Ostrawy naszym łączonym z klientami czeskimi autokarem.

Uwaga!

Ostateczna cena za usługi autokarowe do Chorwacji i Czarnogóry obejmuje: bilet tam i z powrotem, przejazd klimatyzowanym autokarem z toaletą, opiekę pilota (na wybranych trasach). Podane ceny za przewóz autokarem obowiązują tylko klientów, którzy wykupili zarówno przejazd autokarem jak i zakwaterowanie z oferty BPTF 2023. O możliwość wykupienia samego przejazdu, pytajcie w BTFT. Bagaż do 17 kg GRATIS. Cięższe bagaże mogą być wyłączone z transportu. Autokary są często poddawane kontroli masy, gdy masa zostanie przekroczona, mogą wystąpić niepotrzebne niedogodności. Przewóz zwierząt jest niedozwolony.

Mapa miejsc wyjazdów autokarów z Polski


Mapa miejsc wyjazdów autokarów z Polski

Bezpiecznie i wygodnie nad sam Adriatyk:

Dla większego komfortu podróży możecie dokupić sobie nastepujące opcje

 • Wybór miejsca w autokarze - - cena w jedna stronę za 1 osobę 50 PLN
  Możesz wybrać miejsca z przodu, w środku lub z tyłu autobusu, zawsze od drugiego rzędu siedzeń, albo po stronie za kierowcą, albo po stronie za pilotem. Nie ma możliwości wykupienia konkretnego miejsca w autokarze (miejsca), ani wyboru miejsc w pierwszym rzędzie.
  Swoją prośbę o miejsce w autobusie prosimy wpisać w uwagach w formularzu zamówienia na stronie internetowej lub zgłosić ją telefonicznie lub osobiście sprzedawcy wycieczki.
 • Dwa miejsca dla 1 osoby (w przypadku pełnego autokaru – zwrot platności) – cena w jedna stronę za 1 osobę 100 PLN
 • Ze względu na możliwe transfery na terenie Polski lub Czech w momencie wyjazdu istnieje możliwość, że usługa wyboru miejsca / wolne miejsce zostanie zrealizowana dopiero w miejscu autokaru docelowego.

JEDEN DZIEŃ NAD ADRIATYKIEM - zrelaksuj się nad chorwackim morzem

Jeżeli jesteś zbyt zajęta/y lub masz ograniczone możliwosci finansowe jedź z nami na całodniową kapiel nad Adriatykiem. Nasze autokary przyjeżdżają do Chorwacji z samego rana i wracają późnym wieczorem, podróż głównie w nocy kiedy można się wyspać. To doskonala okazja na szybki relaks w Chorwacji. Skontaktuj się z naszymi pracownikami, którzy z chęcią doradzą Ci dzien nad Adriatykiem.

Ważne informacje o transporcie autokarowym

Znajdziecie tutaj.


Transport lotniczky

3. Transport lotniczy

Jakie są zalety transportu lotniczego?

 • Szybka, bezpieczna i wygodna podróż
 • Współpracujemy z renomowanymi przewoźnikami lotniczymi
 • Możliwość lotów w różne dni do wybranych destynacji
 • Transfer z lotniska do miejsca pobytu
 • Przedstawiciel biura na lotnisku na wybranych lotach

Skąd i w jakich terminach latamy?

KATOWICE–SPLIT(SPU)–KATOWICE

Wyjazdy w każdą środę 19. 6 – 18. 9. włącznie,
Wyjazdy w każdą sobotę 22. 6. – 14. 9. włącznie,
Wyjazdy w inne dni – bilety na zapytanie

Więcej informacji

 • Ceny przelotów mogą się zmieniać w zależności od terminu, ilości miejsc itp.
 • Cena końcowa transportu lotniczego zawiera: lot tam i z powrotem, opłaty lotniskowe, opłata paliwowa, transfer do/z obiektu na lotnisko, bagaż.
 • Sam przelot bez zakwaterowania jest również możliwy do wykupienia na zapytanie w BPTF.
 • Dzieci do 2 roku życia podróżują na kolanach rodziców od 199 PLN (obie strony)
 • Grupy od 10 osób wzwyż – cena na zapytanie.
 • Loty będą realizowane liniami lotniczymi WIZZAIR
 • W celu dokonania odprawy Klient zobowiązany jest przekazać Organizatorowi serię, numer oraz datę ważności dokumentów na podstawie których wydawana będzie karta pokładowa.
 • Cena obejmuje małą torbę lub plecak do 10 kg (40x30x20 cm- bagaż pod fotel), bagaż podręczny do 10 kg (55x40x23 cm) i bagaż rejestrowany do 20 kg (149x119x171 cm).
 • Podróż z małymi dziećmi: https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i-uslugi/informacje-o-podrozy/podroz-z-niemowletami-i-malymi-dziecmi
 • Podróż osób niepełnosprawnych: https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i-uslugi/informacje-o-podrozy/pomoc-specjalna
 • pdf  Unijna czarna lista linii lotniczych

Parkingi na poszczególnych lotniskach:



pdf  Dzwońcie 9–17: (+48) 334 728 008



Najczęściej wyszukiwane

 • 1

  Numer jeden nad Adriatykiem

  Vitkovice Tours, Członek Grupy Travel Family istnieje od 1991 roku i specjalizuje się w wyjazdach wakacyjnych nad Morze Adriatyckie. W ofercie posiadamy zarówno hotele jak i apartamenty wzdłuż całego wybrzeża Adriatyku.

 • 2

  Stabilna firma

  Vitkovice Tours, Członek Grupy Travel Family zostało wyróżnione jako jedna ze 100 najbardziej stabilnych firm w Czechach.

 • 3

  Zadowolenie klienta

  Co roku z naszych usług korzysta ponad 40 000 klientów z Polski, Słowacji oraz Czech.

Czy możemy Wam w czymś pomóc?






Wypełniając i wysyłając formularz zapytania wyrażacie zgodę na przetwarzanie danych osobowych wg ustawy Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883

Wprowadź tekst z obrazka
* Dane obowiązkowe