Vítkovice Tours, Członek Grupy Travel Family - Ekspert wakacji w Chorwacji Realizacja: MagicWare
INFOLINIA

(+48) 33 47 28 008

Napisz do nas: [email protected]

WWW: www.vitkovicetours.pl

Transport z TRAVEL FAMILY – Vitkovice Tours

Dojazd własny

Transport autokarowy

Transport lotniczy


Katowice-Split-Katowice


Dojazd własny

2. Dojazd własny

Chcecie wybrać się na wakacje do Chorwacji, Czarnogóry, Włoch, Słowenii czy też innych destynacji wygodnie i szybko swoim samochodem? Wybierzcie swoje ulubione miejsce wypoczynku spośród naszej oferty. Tylko od Was zależy, którą wymarzoną destynację wybierzecie. Przedstawiamy Wam kilka wskazówek i informacji, które pomogą Wam w planowaniu podróży nad Adriatyk. Aktualna i zalecana trasa przejazdu wraz z mapką do wybranego miejsca pobytu zostanie przesłana do Was przed planowanym wyjazdem.

Podczas podróży samochodem kierowca powinien mieć ważne prawo jazdy, dowód rejestracyjny pojazdu, ważne ubezpieczenie OC, zieloną kartę (wymagana w Bośni i Hercegowinie oraz Czarnogórze), trójkąt ostrzegawczy, apteczkę oraz kamizelkę odblaskową dla siebie i dla każdego z pasażerów. Za przejazd przez Czechy, Słowację, Austrię i Słowenię, należy zapłacić zakupując winiety. Dzieci do 12 lat powinny podczas podróż mieć swój fotelik. Polecamy sprawdzić i stosować się do prawa drogowego panującego w danym państwie.

Ceny orientacyjne winiet na 2021 r. dla pojazdów do 3,5 ton:

(źródło: www.dalnicni-znamky.com, www.edalnice.cz)

 • CZECHY: 10-dniowa – 310 CZK , miesięczna – 440 CZK, roczna – 1 500 CZK
 • SŁOWACJA: 10-dniowa – 10 EUR, 2-miesięczna – 14 EUR, roczna – 50 EUR
 • AUSTRIA: 10-dniowa – 9,50 EUR, 2-miesięczna – 27,80 EUR, roczna – 92,50 EUR
 • SŁOWENIA: 7-dniowa – 15 EUR, 2-miesięczna – 30 EUR, roczna – 110 EUR
 • WĘGRY: 7-dniowa* – 3 640 HUF, miesięczna – 4 970 HUF, rocznie – 44 660 HUF
 • CHORWACJA: odcinki autostrady w Chorwacji są płatne w zależności od długości odcinka i rodzaju pojazdu tzw. opłaty drogowe. Opłaty za przejazd można płacić gotówką, jednak aby przyspieszyć swój przejazd zalecamy płacić kartami płatniczymi American Express, Diners, Master Card, Maestro, Visa.

* Stempel 7-dniowy jest ważny przez 9 dni (wygasa o północy z końcem 10 dnia).

Więcej informacji na drogę uzyskacie z poniższych stron internetowych:

 • CHORWACJA: www.hak.hr
 • SŁOWENIA: www.dars.si, www.amzs.si
 • CZECHY: www.dalnicni-znamky.com, www.edalnice.cz
 • SŁOWACJA: www.dialnicnenalepky.sk
 • AUSTRIA: www.oesag.at, www.arbo.at
 • CZARNOGÓRA: www.amscg.org
 • WŁOCHY: www.aci.it
 • ALBANIA: www.aca.al
 • Przeprawa promem na: www.jadrolinija.hr


 • Ilustrace - autobus

  1. Transport autokarowy

  Jako Wasz numer jeden nad Adriatykiem możemy zaoferować najszerszy wybór możliwości transportu. Nasza firma współpracuje ze sprawdzonymi przewoźnikami autokarowymi. Transport odbywa się za pośrednictwem bezpiecznych, wygodnych i klimatyzowanych autokarów, które spełniają wszystkie przepisy zgodnie z normami Unii Europejskiej i korzystają głównie z autostrad i dróg ekspresowych w Czechach, Austrii, Słowacji, na Węgrzech, w Słowenii i Chorwacji.

  Informacje dotyczące podróży autokarem:

  • Wyjazdy z: Katowic, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Jastrzębia Zdroju oraz Cieszyna, ponadto wyjazdy z Wrocławia i Bielska-Bialej (wyjazdy z Wrocławia i Bielska często realizowane są antenkami: Bielsko do Cieszyna i przesiadka do polskiego autokaru, w zależności od miejsca docelowego, Wrocław do Trutnova i przesiadka do czeskiego autokaru). Antenki realizowane sa przy minimum 6 osobach.
  • Wyjazdy na 7, 10, 11 i 14 nocy
  • Bezpieczne, komfortowe, klimatyzowane autokary z WC.
  • Opieka pilota na wybranych trasach.
  • Kawa lub herbata podczas podróży polskim autokarem GRATIS. (nie dotyczy tras odbywanych za pośrednictwem czeskich autokarów)
  • Napoje do kupienia na pokładzie autokaru
  • Filmy i bajki podczas podróży

  Miejscowości docelowe nad Adriatykiem:

  • ISTRIA:
   Umag, Novigrad, Poreć, Vrsar, Rovinj, Rabac (wyjazdy od 3. 6. do 9. 9. włącznie).
  • KVARNER:
   Crikvenica, Selce, Novi Vinodolski, Wyspa Krk, wyspa Rab* (wyjazdy od 3. 6. do 9. 9. włącznie).
  • PÓŁNOCNA DALMACJA:
   Św.Filip i Jakov, Biograd na Moru, Pirovac, Vodice, Sibenik-Solaris, Primosten, Trogir, Kastel-Stafilic (wyjazdy od 3. 6. do 9. 9. włącznie).
  • ŚRODKOWA DALMACJA::
   Split, Omiś, Lokva Rogoznica, Nemira, Brela, Baśka Voda, Baśko Polje, Promajna, Makarska, Tucepi, Podgora, Drvenik, Brist, Gradac (wyjazdy od 20. 5. do 16. 9. włącznie).
  • POŁUDNIOWA DALMACJA:
   Półwysep Peljesac-Trpanj, Orebić, Wyspa Korcula* (wyjazdy od 27. 5. do 9. 9. włącznie)
  • CZARNOGÓRA:
   (wyjazdy od 3. 6. do 16. 9. włącznie).

  *Autokarem na Chorwackie wyspy:

  Przejazd na wyspy jest organizowana do najbliższego miasta skąd odpływa prom lub odjeżdża autobus. Następnie odbywa się przeprawa promem/transfer autokarem/samochodem osobowym/taksówką do wybranego miejsca pobytu. Transfer na wyspy może być organizowany przez lokalnego przewoźnika, więc może nastąpić wydłużenie w czasie podróży.

   Uwaga!

   Ostateczna cena za usługi autokarowe do Chorwacji i Czarnogóry obejmuje: bilet tam i z powrotem, przejazd klimatyzowanym autokarem z toaletą, opiekę pilota (na wybranych trasach). Podane ceny za przewóz autokarem obowiązują tylko klientów, którzy wykupili zarówno przejazd autokarem jak i zakwaterowanie z oferty BPTF 2021. O możliwość wykupienia samego przejazdu, pytajcie w BTFT. Bagaż do 17 kg GRATIS. Cięższe bagaże mogą być wyłączone z transportu. Autokary są często poddawane kontroli masy, gdy masa zostanie przekroczona, mogą wystąpić niepotrzebne niedogodności. Przewóz zwierząt jest niedozwolony.

   Mapa miejsc wyjazdów autokarów z Polski


   Mapa miejsc wyjazdów autokarów z Polski

   Bezpiecznie i wygodnie nad sam Adriatyk:

   Dla większego komfortu podróży możecie dokupić sobie nastepujące opcje

   • Wybór miejsca w autokarze - - cena w jedna stronę za 1 osobę 50 PLN
   • Dwa miejsca dla 1 osoby (w przypadku pełnego autokaru – zwrot platności) – cena w jedna stronę za 1 osobę 100 PLN

   JEDEN DZIEŃ NAD ADRIATYKIEM - zrelaksuj się nad chorwackim morzem

   Jeżeli jesteś zbyt zajęta/y lub masz ograniczone możliwosci finansowe jedź z nami na całodniową kapiel nad Adriatykiem. Nasze autokary przyjeżdżają do Chorwacji z samego rana i wracają późnym wieczorem, podróż głównie w nocy kiedy można się wyspać. To doskonala okazja na szybki relaks w Chorwacji. Skontaktuj się z naszymi pracownikami, którzy z chęcią doradzą Ci dzien nad Adriatykiem.

   Ważne informacje:

   Godziny wyjazdów autokarem są bardzo orientacyjne, w zależności od miejsca wyjazdu i miejsca przybycia może to być godzina wskazana w rezerwacji lub godziny wcześniejsze lub dużo późniejsze. Godziny wyjazdu potwierdzane są na 2 dni przed wyjazdem i wysłane do agenta lub bezpośrednio na email klienta.

   W przypadku transportu autokarowego niektóre trasy i terminy mogą być realizowane czeskim autokarem. W takim przypadku z miejsca wyjazdu w Polsce odbywa się transfer (antenka) do Ostrawy, Trutnowa lub innego czeskiego miasta, gdzie nastąpi przesiadka do czeskiego autokaru. Transfery z Polski do Czech mogą być realizowane autokarem, minibusem lub samochodem osobowym. Dotyczy głównie, ale nie tylko terminów przed i poza sezonem, trasy z Wrocławia, wyjazdów na Półwysep Peljesac: Orebic, Trpanij, Istria i Kvarner, Dalmacja Północna lub inne wynikające ze zbyt małej ilości osób aby puścić polski autokar. Trasa ta wiąże się z przejazdem i zbieraniem również klientów z Czech co automatycznie może wydłużyć trasę.

   W przypadku transportu autokarowego w celu przyspieszenia dotarcia do niektórych obiektów na miejscu może zdażyć się dodatkowa antenka (przesiadka) w postaci autokaru, minibusa lub samochodów osobowych. Taka sytuacja może, ale nie musi dotyczyć Istrii i Kavrneru oraz w każdym przypadku obiektów znajdujących się na wyspach i na Półwyspie Peljesac: Orebić, Trpanij i innych miejsc znajdujących się poniżej miejscowości Gradac.

   W przypadku transportu autokarowego proszę liczyć się z tym, że każdy klient autokarowy wybiera inne miejsce wypoczynku dlatego w niektórych miejscach mogą Państwo wysiadać jako jedyni klienci lub jako jedni z wielu.

   W przypadku transportu autokarowego przyjazd do miejscowości znajdujących się w Dalmacji Północnej np. Św. Filip i Jakov, Vodice, Trogir, Omiś, Lokva Rogoznica, Nemira, Biograd na Moru, Primosten, Sibenik, Kastel Stafilic, Pirovac następuje między godziną 2:00 a 6:00 rano. Zakwaterowanie standardowo następuje w godzinach popołudniowych, co oznacza że trzeba zaczekać na pokój. Wyjazd powrotny z tych miejscowości odbywa się późnym wieczorem między godziną 20:00 a 24:00, natomiast wykwaterowanie jest o godzinie 9:00-10:00.

   Uwaga dotycząca transportu autokarowego: godziny wyjazdu z Polski/Czech potwierdzane są na 2 dni przed wyjazdem, nigdy wcześniej; godziny powrotu do Polski/Czech podane są w dzień wyjazdu po zatrzymaniu się autokaru na obowiązkową przerwę. Podróż na Peljesac może trwać ok. 20-24h, może mieć 2 przesiadki i może być realizowana promem lub nie. Część wyjazdów realizowana jest bez pilota, nie gwarantujemy także dostępu do prysznica przed zakwaterowaniem w obiekcie i po wykwaterowaniu.


   Transport lotniczky

   3. Transport lotniczy

   NOWOŚĆ
   KATOWICE–SPLIT–KATOWICE

   Wyloty w każdą sobotę od 11. 6. do 10. 9. włącznie, na zapytanie

   Jakie są zalety transportu lotniczego?

   • Szybka, bezpieczna i wygodna podróż
   • Współpracujemy z renomowanymi przewoźnikami lotniczymi
   • Możliwość lotów w różne dni do wybranych destynacji
   • Transfer z lotniska do miejsca pobytu
   • Przedstawiciel biura na lotnisku na wybranych lotach

   Skąd i w jakich terminach latamy?

   PRAGA-SPLIT–PRAGA

   Wyloty w każdą środę od 15. 6. do 14. 9. włącznie, na pozostałe dni biletowe na życzenie zgodnie z aktualnym rozkładem lotów

   PRAGA–DUBROVNÍK–PRAGA

   Wyloty w każdą sobotę od 11. 6. do 10. 9. włącznie

   OSTRAWA–SPLIT–OSTRAWA

   Wyloty w każdą sobotę od 11. 6. do 10. 9. włącznie

   KATOWICE–SPLIT–KATOWICE

   Wyloty w każdą sobotę od 11. 6. do 10. 9. włącznie, na zapytanie

   • Ceny przelotów mogą się zmieniać w zależności od terminu zapytania, ilości miejsc itp.
   • Cena końcowa transportu lotniczego zawiera: lot tam i powrót, opłaty lotniskowe, opłata paliwowa.
   • Sam przelot bez zakwaterowanie jest również możliwy do wykupienia na zapytanie w BPTF.
   • Dzieci do 2 roku życia podróżują na kolanach rodziców od 165 PLN (bilet powrotny).
   • Grupy od 10 osób wzwyż – cena na zapytanie.
   • Transfer z lotniska do obiektu i z obiektu na lotnisko za dopłate.
   • Parkingi na poszczególnych lotniskach:

    • Parking przy lotnisku Václava Havla – Praga
    • Parking przy lotnisku Leoše Janáčka – Ostrawa
    • Parking przy lotnisku Brno - Tuřany
    • Parking lotniskowy Katowice-Pyrzowice lub prywatne parkingi przy lotnisku katowice Pyrzowice


    pdf  Dzwońcie 9–17: (+48) 334 728 008Najczęściej wyszukiwane

 • 1

  Numer jeden nad Adriatykiem

  Vitkovice Tours, Członek Grupy Travel Family istnieje od 1991 roku i specjalizuje się w wyjazdach wakacyjnych nad Morze Adriatyckie. W ofercie posiadamy zarówno hotele jak i apartamenty wzdłuż całego wybrzeża Adriatyku.

 • 2

  Stabilna firma

  Vitkovice Tours, Członek Grupy Travel Family zostało wyróżnione jako jedna ze 100 najbardziej stabilnych firm w Czechach.

 • 3

  Zadowolenie klienta

  Co roku z naszych usług korzysta ponad 40 000 klientów z Polski, Słowacji oraz Czech.

Czy możemy Wam w czymś pomóc?


Wypełniając i wysyłając formularz zapytania wyrażacie zgodę na przetwarzanie danych osobowych wg ustawy Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883

Wprowadź tekst z obrazka
* Dane obowiązkowe