Vítkovice Tours, Członek Grupy Travel Family - Ekspert wakacji w Chorwacji Realizacja: MagicWare
1174

Chorwacja bez obostrzeń od 9. 4. 2022

Zostają zniesione obostrzenia epidemiczne przy wjeździe do Republiki Chorwacji dla osób przybywających bezpośrednio z krajów Unii Europejskiej lub z krajów strefy Schengen. A to oznacza, że do Chorwacji wjedziemy bez okazywania paszportu covidowego czy też negatywnego wyniku testu. Zostaje zniesiony także m.in. obowiązek noszenia maseczek (z wyjątkiem placówek medycznych i społecznych).

Rząd Republiki Chorwacji ogłosił wczoraj na konferencji prasowej:

„Chcielibyśmy poinformować, że od 9 kwietnia 2022 r.:

 • Certyfikaty COVID nie będą już obowiązkowe dla osób przybywających do Republiki Chorwacji z krajów UE (obowiązek przedstawienia certyfikatu COVID nadal obowiązuje pasażerów wjeżdżających do Republiki Chorwacji z krajów trzecich, w tym obywateli UE wjeżdżających do Republiki Chorwacji z krajów trzecich).
 • Noszenie maseczek w miejscach publicznych nie będzie obowiązkowe (nie dotyczy to jednak miejsc publicznych, w których świadczona jest opieka zdrowotna i socjalna).
 • Bary i kluby nocne nie będą miały ograniczonych godzin otwarcia"

W związku z powyższym, nie będzie już konieczne wypełnianie formularza EnterCroatia dla pasażerów z krajów UE.

Wysłano również oświadczenie Ministerstwa Turystyki i Sportu Chorwacji:

Znaczące złagodzenie środków dotyczących wjazdu i pobytu w Chorwacji od 9 kwietnia.

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną już od 9 kwietnia 2022 r. zniesione zostaną unijne certyfikaty cyfrowe COVID lub świadectwa szczepień, negatywne wyniki badań PCR/BAT lub COVID-19 oraz obowiązek noszenia Chusty w miejscach publicznych.

Od samego początku pandemii COVID-19 Chorwacja przywiązywała dużą wagę do bezpieczeństwa naszych gości i obywateli i będzie to robić w przyszłości. Dzięki zniesieniu obowiązku okazywania certyfikatów COVID przy wjeździe do Chorwacji dla obywateli Unii Europejskiej, proces podróży jest jeszcze bardziej ułatwiony naszym gościom. Witamy wszystkich gości i życzymy miłego pobytu w Chorwacji“ powiedziała minister turystyki i sportu Nikolina Brnjac.

Więcej informacji:

https://www.gov.pl/web/chorwacja/zasady-wjazdu-do-chorwacji-obowiazujace-od-09042022-r-do-30042022-r


Dovolená Chorvatsko 2022

Najczęściej wyszukiwane

 • 1

  Numer jeden nad Adriatykiem

  Vitkovice Tours, Członek Grupy Travel Family istnieje od 1991 roku i specjalizuje się w wyjazdach wakacyjnych nad Morze Adriatyckie. W ofercie posiadamy zarówno hotele jak i apartamenty wzdłuż całego wybrzeża Adriatyku.

 • 2

  Stabilna firma

  Vitkovice Tours, Członek Grupy Travel Family zostało wyróżnione jako jedna ze 100 najbardziej stabilnych firm w Czechach.

 • 3

  Zadowolenie klienta

  Co roku z naszych usług korzysta ponad 40 000 klientów z Polski, Słowacji oraz Czech.

Czy możemy Wam w czymś pomóc?


Wypełniając i wysyłając formularz zapytania wyrażacie zgodę na przetwarzanie danych osobowych wg ustawy Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883

Wprowadź tekst z obrazka
* Dane obowiązkowe