Biuro podróży Travel Family - Ekspert wakacji w Chorwacji Realizacja: MagicWare
1528

Nowość: Bośnia i Hercegowina

W naszej ofercie znalazły się hotele w Bośni i Hercegowinie, a dokładniej w Neum.

Neum to bardzo tłoczne miasto i kurort w zatoce Klek-Neum, tuż przy autostradzie. Jest to jedyna nadmorska osada w Bośni i Hercegowinie. Mieszka tu 4500 mieszkańców. Neum znajduje się 60 km od Dubrownika, 70 km od Mostaru i 30 km od Ploče. Po ustabilizowaniu się sytuacji w kraju pod koniec lat 90-tych nastąpił ogromny rozwój miasta, któremu towarzyszył także wzrost liczby hoteli.

Bosna a Hercegovina

Terytorium Klek-Neum zostało pozostawione przez Republikę Dubrownika Turcji po wojnie kreteńskiej, aby nie miało wspólnej granicy ze swoim budzącym strach rywalem, Republiką Wenecką. Ze względu na przekroczenie granicy państwowej pomiędzy Chorwacją, a Bośnią (jest to pas wybrzeża o długości 15 km) należy mieć przy sobie dokument podróży (dowód osobisty lub paszport).

Osoby zainteresowane zakupem tańszej żywności, napojów i niektórych produktów przemysłowych na terenie Bośni i Hercegowiny niejednokrotnie przyjeżdżają do Neum z dalekiej Chorwacji. Towary są tu o około 25 do 30 procent tańsze niż w Chorwacji. Oficjalną walutą płatności jest marka zamienna (KM), czasami możliwa jest także płatność w euro.

Neum oferuje zakwaterowanie w wielu hotelach Sunce, Grand hotel Neum, Agava, Zenit, które znajdują się w centralnej części miasta i oferują piękny widok na zatokę Neum. W Neum znajdziesz plaże żwirowe i kamieniste, w niektórych miejscach zbudowano betonowe platformy. Neum to także idealne miejsce na wyjazdy służbowe do pobliskich okolic - Mostaru, Sarajewa, ujścia rzeki Neretwy i stanowiska archeologicznego Narona Vid, Dubrownika czy Korčuli.

Najczęściej wyszukiwane

 • 1

  Numer jeden nad Adriatykiem

  Vitkovice Tours, Członek Grupy Travel Family istnieje od 1991 roku i specjalizuje się w wyjazdach wakacyjnych nad Morze Adriatyckie. W ofercie posiadamy zarówno hotele jak i apartamenty wzdłuż całego wybrzeża Adriatyku.

 • 2

  Stabilna firma

  Vitkovice Tours, Członek Grupy Travel Family zostało wyróżnione jako jedna ze 100 najbardziej stabilnych firm w Czechach.

 • 3

  Zadowolenie klienta

  Co roku z naszych usług korzysta ponad 40 000 klientów z Polski, Słowacji oraz Czech.

Czy możemy Wam w czymś pomóc?


Wypełniając i wysyłając formularz zapytania wyrażacie zgodę na przetwarzanie danych osobowych wg ustawy Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883

Wprowadź tekst z obrazka
* Dane obowiązkowe