Biuro podróży Travel Family - Ekspert wakacji w Chorwacji Realizacja: MagicWare
1293

Wejście Chorwacji do strefy Schengen

Parlament Europejski poparł członkostwo Chorwacji w strefie Schengen.

Posłanka Parlamentu Europejskiego Biljana Borzan opublikowała wideo z uroczystości na swoim profilu na Twitterze. "Hurra. Parlament Europejski poparł wejście Chorwacji do strefy Schengen 534 głosami za, przy 53 głosach przeciw i 25 wstrzymujących się! – zapowiedziała Borzan.

To przybliża Chorwację o krok do zostania 27. członkiem Unii na obszarze obejmującym ponad 400 milionów ludzi, a chorwaccy posłowie do PE zgadzają się, że jest to szansa dla Chorwacji na rozwój i wzmocnienie ich gospodarki.

Jednak poparcie Parlamentu Europejskiego to dopiero pierwszy krok na drodze Chorwacji do strefy Schengen. Teraz kolej na Radę ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych, która zbierze się 9 grudnia. Ostateczną decyzję podejmą 22 państwa członkowskie UE, będące jednocześnie członkami strefy Schengen.

Wakacje Chorwacja

Źródło: chorvatsko.cz

Najczęściej wyszukiwane

 • 1

  Numer jeden nad Adriatykiem

  Vitkovice Tours, Członek Grupy Travel Family istnieje od 1991 roku i specjalizuje się w wyjazdach wakacyjnych nad Morze Adriatyckie. W ofercie posiadamy zarówno hotele jak i apartamenty wzdłuż całego wybrzeża Adriatyku.

 • 2

  Stabilna firma

  Vitkovice Tours, Członek Grupy Travel Family zostało wyróżnione jako jedna ze 100 najbardziej stabilnych firm w Czechach.

 • 3

  Zadowolenie klienta

  Co roku z naszych usług korzysta ponad 40 000 klientów z Polski, Słowacji oraz Czech.

Czy możemy Wam w czymś pomóc?


Wypełniając i wysyłając formularz zapytania wyrażacie zgodę na przetwarzanie danych osobowych wg ustawy Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883

Wprowadź tekst z obrazka
* Dane obowiązkowe