Vítkovice Tours, Członek Grupy Travel Family - Ekspert wakacji w Chorwacji Realizacja: MagicWare
INFOLINIA

(+48) 33 47 28 008

Napisz do nas: [email protected]

WWW: www.vitkovicetours.pl

906

Aktualna sytuacja - informacje

Aktualna sytuacja informacje

Szanowni klienci,

Dziękujemy za Wasze zaufanie i zakup wakacji z oferty naszego biura podróży TRAVEL FAMILY.

Chorwacja jest bezpieczna, gotowa i czeka również na polskich turystów. Z informacji od naszych turystów, którzy juz wyjechali wiemy, że wszystko działa normalnie i sprawnie.

W Chorwacji wraca swobodny przepływ turytów w części kontynentalnej oraz na wyspach. Do wjazdu potrzebny jest tylko VOUCHER na zakwaterowanie z naszego biura podróży. Przejazd przez Austrię i Słowenię przebiega sprawnie i nie potrzeba żadnych negatywnych testów na koronawirusa. W Chorwacji nie ma żadnych ograniczeń w zakresie pływania i korzystania z plaż. Wiele hoteli zostało już otwartych, a większość z nich będzie w pełni funkcjonować od 1.6. Sklepy i restauracje są otwarte, a kraj ma takie same środki ostrozności jak w naszym kraju (odległość 1,5 mi dezynfekcja rąk w obszarach zamkniętych i wspólnych itp.). W przypadku krajów UE, które nie radzą sobie z epidemią tak dobrze jak przykład w Czechach, na Słowacji, w Austrii lub Słowenii zastosowanie będą miały surowsze zasady wjazdu do Chorwacji (np. Negatywne testy kowidowe itp.) zatem nasi turyści nie muszą się obawiać innych narodowości, gdzie nie radzą sobie z koronawirusem. Bezpieczeństwo i zdrowie turystów jest najważniejsze, a Chorwaci robią, co mogą.

Zebraliśmy dla Państwa kilka informacji, dotyczących przejazdu do Chorwacji:

Czechy

Słowacja

Niemcy

Węgry

Austria

Słowenia

Chorwacja

Czarnogóra

Włochy

Czechy

Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej od poniedziałku 5 października, godzina 00:00, w całych Czechach zacznie obowiązywać stan wyjątkowy, który będzie trwać 30 dni. UWAGA! Nie ma to bezpośredniego wpływu na zasady ruchu granicznego. Wjazd z Polski do Czech odbywa się na dotychczasowych zasadach bez dodatkowych obostrzeń, testowania czy kwarantanny. Podróżni z Polski mogą nadal swobodnie podróżować do Republiki Czeskiej. Oznacza to możliwość wjazdu do Czech, a także odbywania podróży tranzytowych przez terytorium tego kraju. Z uwagi na rosnący poziom zachorowań prosimy o zachowanie rozwagi przy planowaniu podróży, zachowanie szczególnej ostrożności, a także rozważenie odłożenia wyjazdu w czasie do momentu poprawienia się sytuacji epidemicznej w Czechach. Podróże z państw niskiego ryzyka zachorowania (w tym z Polski) nie generują żadnych obostrzeń (brak obowiązku przedłożenia negatywnego testu na obecność Covid-19, czy poddania się kwarantannie).

źródło: https://www.gov.pl/web/czechy/stan-wyjatkowy-w-republice-czeskiej-zasady-podrozowania

Słowacja

Z dniem 1 października 2020 roku wprowadzono stan nadzwyczajny na terytorium całego kraju, ale nie ma on bezpośrednio wpływu na zasady ruchu granicznego. Wjazd z Polski do Słowacji odbywa się na dotychczasowych zasadach (bez konieczności odbycia kwarantanny, przedstawienia potwierdzeń uzyskania negatywnego wyniku testu na COVID-19 itp.).

źródło: https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady-wjazdu-cudzoziemcow-na-terytorium-slowacji-i-tranzytu-przez-jej-terytorium

Niemcy

Wjazd do Niemiec z Polski nie podlega żadnym ograniczeniom. Władze niemieckie nie prowadzą regularnej kontroli granicznej przy wjeździe z Polski. Przy przyjeździe do Niemiec z Polski nie ma obowiązku udania się na kwarantannę lub wykonywania testu na obecność koronawirusa. Podczas przebywania na terenie Niemiec należy stosować się do ograniczeń w kontaktach społecznych oraz do zasad zachowania higieny wprowadzanych przez poszczególne kraje związkowe.

źródło: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy

Węgry

Wprowadzono ograniczenia w podróżach od 1 września 2020 roku . Rozporządzenie dotyczy przekraczania granicy Węgier z paszportem lub innym dokumentem podróży w celach nieoficjalnych (prywatnych). Cudzoziemcy w tranzytowym ruchu osobowym mogą wjechać na terytorium Węgier jeśli poddadzą się na granicy badaniu zdrowia (zwykle pomiar temperatury) i badanie to nie stwierdzi podejrzenia zarażenia COVID-19. POBYT NA WĘGRZECH: Obcokrajowcy posiadający stały pobyt i członkowie ich rodzin oraz osoby posiadające dokumenty uprawniające do pobytu powyżej 90 dni, wydane przez węgierski urząd migracyjny traktowani są na równi z obywatelami węgierskimi. Przy wjeździe należy okazać dokumenty potwierdzające powyższe. Pozostali cudzoziemcy nie mogą wjechać na Węgry w ruchu osobowym w celu POBYTU. Wyjątek: osoby, które udowodnią cel podróży i otrzymają pozwolenie od odpowiedniego organu policji w zależności od planowanego miejsca przekroczenia granicy. O pozwolenie można ubiegać się tylko drogą elektroniczną poprzez stronę www.police.hu w języku węgierskim lub angielskim dokumentując swoją prośbę zgodnie z celem podróży.

źródło: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wegry

Austria

Wjazd bez ograniczeń - przyjazd do Austrii obywateli Polski możliwy jest bez ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemicznym COVID-19, jeżeli następuje z państw uwzględnionych na liście krajów bezpiecznych. Dodatkowo osoba przyjeżdżająca do Austrii w okresie 10 dni poprzedzających przekroczenie granicy nie mogła przebywać w innym państwie niż uznanym za bezpieczne. Bez ograniczeń możliwy jest przejazd przez Austrię w tranzycie bez zatrzymywania się. W ramach tranzytu możliwe jest jednak zatrzymanie się na stacjach benzynowych i parkingach przy autostradzie. W przypadku tranzytu badanie molekularno-biologiczne na obecność wirusa SARS—CoV-2 oraz poddanie się kwarantannie nie jest konieczne.

źródło: https://www.gov.pl/web/austria/przyjazd-i-tranzyt-przez-Austrie

Słowenia

Polska znalazła się ponownie na słoweńskiej zielonej liście krajów bezpiecznych epidemiologicznie. Oznacza to, że od 29 września 2020 wjazd obywateli RP do Słowenii odbywa się bez żadnych ograniczeń. Nie ma obowiązku kwarantanny i nie są wymagane testy na COVID-19. Osoby przyjeżdżające do Słowenii i mające miejsce zamieszkania lub przebywające nieprzerwanie (wymagane potwierdzenie) przez co najmniej czternaście dni w krajach z „zielonej listy” nie podlegają kwarantannie.

źródło: https://www.gov.pl/web/slowenia/slowenia---informacje-dla-podrozujacych

Chorwacja

Przypominamy, że obywatele RP mogą wjeżdżać do Chorwacji bez okazywania testów, bez względu na to skąd jadą – bez względu na to czy mowa o tranzycie czy wjeździe do Chorwacji w celu pobytu. Prosimy jednak o dokładnie sprawdzanie czy i jakie testy obowiązują przy podróżach z Chorwacji do innych państw – w szczególności ościennych (np. Bośni Hercegowiny). Szczegółowe informacje dotyczące obostrzeń w danym państwie oraz wymaganych przy wjeździe dokumentów publikowane są na stronach internetowych polskich placówek dyplomatycznych w tych państwach. Informacje dodatkowe: • Podczas podróży do Chorwacji istnieje obowiązek rejestracji i podania wybranych informacji, formularz do wypełnienia znajduje się na entercroatia.mup.hr. Zalecamy do rejestracji przed wyjazdem, aby przyspieszyć kontrolę na przejściu granicznym, bez formularza czas oczekiwania będzie dłuższy. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego otrzymacie Państwo w mailu potwierdzenie rejestracji, które należy zabrać ze sobą wydrukowane. • W Chorwacji nie ma ograniczeń w przemieszczaniu się turystów, można swobodnie podróżować między lądem a poszczególnymi wyspami. Łodzie i promy funkcjonują. • Środki ochrony osobistej obowiązują tak jak w Polsce (dystans 1,5 m oraz dezynfekcja rąk w pomieszczeniach zamkniętych i wspólnych itp.) Zakrywanie nosa i ust jest obowiązkowe w placówkach medycznych, transporcie publicznym i sklepach. • Pływanie w morzu i ruch na plaży są również nieograniczone. Na plażach należy zachować nieco większe odstępy między parasolami a leżakami. • Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo zdrowotne turystów, Chorwaci robią, co w ich mocy.

źródło: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/chorwacja

Czarnogóra

Rząd Czarnogóry ogłosił stan epidemii oraz przywrócił niektóre obostrzenia, m.in. zakrywanie nosa i ust zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniach (wyjątek dotyczy plaż i parków).

Póki co, nie ma zakazu wjazdu do Czarnogóry, jednak sytuacja jest dynamiczna.

Zalecamy śledzenie komunikatów: https://www.gov.pl/web/czarnogora/aktualnosci

Włochy

Od 3 czerwca br. zniesiono ograniczenia przy przekraczaniu granicy Włoch oraz przemieszczaniu się pomiędzy regionami dla osób przyjeżdżających z państw Unii Europejskiej, strefy Schengen i Wielkiej Brytanii. Zniesiono również obowiązek kwarantanny dla osób przyjeżdżających z państw Unii Europejskiej, strefy Schengen i Wielkiej Brytanii, pod warunkiem, że osoba nie przebywała w ciągu ostatnich 14 dni poza obszarem tych państw.
Uwaga! Należy liczyć się z możliwością wprowadzenia dodatkowych obostrzeń przez władze poszczególnych regionów Włoch. Należy spodziewać się utrudnień w podróży, wzmożonych kontroli i pomiarów temperatury ciała na lotniskach, dworcach kolejowych i autobusowych i innych miejscach w których powstają skupiska ludzkie.

pdf   TRAVEL FAMILY – Bezpieczeństwo w podróży.pdf


Biuro Podróży TRAVEL FAMILY

Najczęściej wyszukiwane

 • 1

  Numer jeden nad Adriatykiem

  Vitkovice Tours, Członek Grupy Travel Family istnieje od 1991 roku i specjalizuje się w wyjazdach wakacyjnych nad Morze Adriatyckie. W ofercie posiadamy zarówno hotele jak i apartamenty wzdłuż całego wybrzeża Adriatyku.

 • 2

  Stabilna firma

  Vitkovice Tours, Członek Grupy Travel Family zostało wyróżnione jako jedna ze 100 najbardziej stabilnych firm w Czechach.

 • 3

  Zadowolenie klienta

  Co roku z naszych usług korzysta ponad 40 000 klientów z Polski, Słowacji oraz Czech.

Czy możemy Wam w czymś pomóc?


Wypełniając i wysyłając formularz zapytania wyrażacie zgodę na przetwarzanie danych osobowych wg ustawy Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883

Wprowadź tekst z obrazka
* Dane obowiązkowe