Vítkovice Tours, Członek Grupy Travel Family - Ekspert wakacji w Chorwacji Realizacja: MagicWare
1211

Dlaczego warto odwiedzić Zadar?

Tradycyjne pytanie, dlaczego warto wybrać Zadar jako miejsce na wakacje? Jakie są jego największe atrakcje?

Zadar szczyci się dwiema nowoczesnymi, unikalnymi atrakcjami. Te dwie wyjątkowe atrakcje to: Organy Morskie (Morské orgule), które znajdziesz na wybrzeżu w najbardziej wysuniętej na zachód części miasta, oraz Powitanie Słońca (Pozdrav Suncu). Organy morskie wydają specyficzne dźwięki, a Powitanie Słońca tworzy zestaw efektów wizualnych. Koniecznie trzeba też pospacerować po antycznym forum, legendarnym Kalalarzu, odwiedzić Katedrę św. Anastasia z wieżą widokową, kościół św. Donat lub Muzeum Starożytnego Szkła. W 2016 roku Zadar otrzymał prestiżowy tytuł najlepszej europejskiej destynacji. I wreszcie - słynny likier Maraschino pochodzi właśnie z Zadaru.

Czy to miasto, które może nas zaskoczyć nawet podczas 14 dniami wakacji? A może wystarczą 3 dni?

To nie tylko samo miasto, po centrum można przejść w jeden dzień. To zależy od tego, co chcesz zobaczyć, jakie muzea i zabytki odwiedzić. Zadar posiada szeroki wachlarz usług, świetne baseny, wiele zabytków. W okolicy znajduje się wiele mniejszych i większych wysp (Pašman, Dugi otok, Ugljan i inne), które mogą być świetnym celem wielu wycieczek. W zasięgu znajduje się łącznie 5 parków narodowych (Krka, Palkenica, Północny Velebit, Kornati i Jeziora Plitwickie). I już z tej listy wynika, że nawet 14 dni to za mało.

Jak możemy zapłacić w Zadarze? W rzeczywistości jest to pytanie skierowane również do innych chorwackich miast. Czy potrzebujemy tylko chorwackich kun?

Oficjalną walutą jest nadal chorwacka kuna. W sklepach można płacić kunami w gotówce lub kartą. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku straganów - tam zaakceptują również euro, ale tutaj należy zwrócić uwagę na kurs wymiany, po którym przeliczą dla Ciebie kwotę. Od 1 stycznia 2023 roku wszystko się jednak zmieni, ponieważ Chorwacja przejdzie na euro.

Jakie są plaże w Zadarze? Czy można je polecić rodzinom z dziećmi?

Krystalicznie czysta woda, wiele małych wysepek i piękne naturalne plaże: tak wygląda kąpiel w Zadarze i jego okolicach. Najpopularniejsza jest plaża Borik, około 4 km od centrum miasta. Część plaży pokryta jest grubszym piaskiem, na drugim końcu są małe kamyczki. Cień sosen zapewnia przyjemny chłód. Dzieciom spodoba się również świetna kąpiel na plaży Borik: mielizna przy brzegu, z miękkim piaszczystym dnem i wieloma atrakcjami plażowymi nad wodą (tor saneczkowy, zjeżdżalnie itp.) Kolejna bogato wyposażona plaża żwirowa znajduje się w Kolovare (500 m na południowy wschód od centrum miasta). Zarówno Borik, jak i Kolovare mogą pochwalić się nagrodą Błękitnej Flagi, która przyznawana jest tylko najczystszym i najlepiej utrzymanym plażom. Świetne plaże czekają na Ciebie na sąsiednich wyspach. Najbliżej jest wyspa Ošljak, gdzie codziennie kursuje prom.

Jak wygląda przyroda w okolicach Zadaru? Czy nadaje się do uprawiania turystyki pieszej lub rowerowej?

Nie tylko nadaje się, ale jest idealna. 16 km na północ znajduje się stare chorwackie miasto Nin z naprawdę długą piaszczystą plażą. Następnie można udać się do oddalonych o 48 km Obrovców, gdzie zauroczy Cię kanion rzeki Zrmanji, którego przepiękna sceneria jest częścią parku narodowego. Nie zapomnij, że oddalone o 30 km jezioro Vrana jest największym jeziorem w Chorwacji. Możesz spróbować Adventure Park z rozbudowanym centrum linowym i paintballem. Znajduje się w Kožino, 4 km od centrum Zadaru. Szlaki piesze i biegowe oraz ścieżki rowerowe koncentrują się głównie w dzielnicach Borik i Puntamika, gdzie jest najwięcej turystów. Szlaki turystyczne wokół Zadaru są bardzo dobrze oznakowane. Odbywa się również międzynarodowy wyścig trekkingowy w tzw. złomowaniu. Jest to połączenie chodzenia, biegania i skakania po nierównym skalistym wybrzeżu (coś pomiędzy biegiem na orientację a Spartan Racem).

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą noclegów na terenie Północnej Dalmacji w Chorwacji w atrakcyjnych cenach.


Dlaczego warto odwiedzić Zadar Dlaczego warto odwiedzić Zadar Dlaczego warto odwiedzić Zadar Dlaczego warto odwiedzić Zadar Dlaczego warto odwiedzić Zadar Dlaczego warto odwiedzić Zadar


Last Minute Lato 2022

Najczęściej wyszukiwane

 • 1

  Numer jeden nad Adriatykiem

  Vitkovice Tours, Członek Grupy Travel Family istnieje od 1991 roku i specjalizuje się w wyjazdach wakacyjnych nad Morze Adriatyckie. W ofercie posiadamy zarówno hotele jak i apartamenty wzdłuż całego wybrzeża Adriatyku.

 • 2

  Stabilna firma

  Vitkovice Tours, Członek Grupy Travel Family zostało wyróżnione jako jedna ze 100 najbardziej stabilnych firm w Czechach.

 • 3

  Zadowolenie klienta

  Co roku z naszych usług korzysta ponad 40 000 klientów z Polski, Słowacji oraz Czech.

Czy możemy Wam w czymś pomóc?


Wypełniając i wysyłając formularz zapytania wyrażacie zgodę na przetwarzanie danych osobowych wg ustawy Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883

Wprowadź tekst z obrazka
* Dane obowiązkowe