Vítkovice Tours, Członek Grupy Travel Family - Ekspert wakacji w Chorwacji Realizacja: MagicWare
1208

Dlaczego warto odwiedzić Split?

Dlaczego warto wybrać Split jako miejsce na wakacje? Co sprawia, że jest wyjątkowy?

Przede wszystkim unikalny Pałac Dioklecjana, wpisany na listę UNESCO, podziemne katakumby, zabytkowe miasto z katedrą św. Domnia (Duje), piękna promenada portowa pełna kafejek i tętniącego życiem miasta. Latem również dzięki muzyce odbywa się tu np. międzynarodowy festiwal muzyki elektronicznej „Ultra Europe”. To także miasto sportu, słynny klub Hajduk Split, założony w 1911 roku przez grupę studentów w pubie „U Fleku” w Pradze, gra na słynnym stadionie Poljud.

Czy Split jest bardzo oblegany? Czy są tam jakieś spokojne, urokliwe miejsca?

Sercem Splitu, oprócz Pałacu Dioklecjana, jest rynek miejski Pazar, zwany „pępkiem Splitu”, ponieważ dyskretnie łączy historyczną część Splitu z portem, który jest jednym z największych węzłów komunikacyjnych w Chorwacji oraz rejsy katamaranem na okoliczne wyspy, ale także do Włoch. Na wzgórzu Marijak, na obrzeżach centrum Splitu, znajdziesz spokojne miejsca, gdzie znajduje się duży park leśny, którego północna strona należy wyłącznie do pieszych i ma ładny widok na Split. Po przeciwnej stronie miasta, niedaleko portu, zaczyna się duża promenada z basenami miejskimi w Splicie, takimi jak Bačvice, Firule czy Zenta. Każdy może się tu naprawdę zrelaksować, niezależnie od tego, czy chodzi o spacer, kawę czy drinka, czy też po prostu grasz w „picigin”, czyli tradycyjną grę w piłkę ze Splitu, rozgrywaną na plaży.

Czy Split jest droższy od innych, może mniej ruchliwych miejsc dla turystów?

Wszystkie historyczne centra miast są droższe. Ale Split to miasto z dużym wyborem centrów handlowych, więc ludzie z dużego obszaru i wysp przyjeżdżają tu na zakupy. Ze względu na dużą konkurencję Split jest miastem bardzo przystępnym cenowo.

Kiedy dzieci przestają bawić się wszechobecną historią, gdzie z nimi iść?

Split to miasto, w którym atrakcje dla dzieci są przemyślane na każdym kroku. Najwięcej jest ich w Splicie na plażach Žnjan, Bene i Bačvice. Dzieciom spodobają się trampoliny, zjeżdżalnie i dmuchane fontanny. Na każdej plaży można z łatwością wypożyczyć łódkę lub rower wodny. Najmłodsze dzieci przy złej pogodzie mogą skorzystać z wizyty w jednym z dziecięcych parków rozrywki: Magiczny Zamek (Čarobni grad) lub Dziecięca dżungla. Programy dla dzieci oferują również instytucje edukacyjne w mieście, takie jak Muzeum Historii Naturalnej. Idź do parku leśnego na wzgórzu Marjan na mini zoo. Latem organizowane są specjalne imprezy dla dzieci, które zwykle towarzyszą jednej z uroczystości dla dorosłych, takie jak Mały Dioklecjan (podczas Dni Dioklecjana) lub festiwal dla dzieci Mały Split.

Zobacz bogatą ofertę noclegów w Chorwacji w atrakcyjnych cenach.


Last Minute Lato 2022

Najczęściej wyszukiwane

 • 1

  Numer jeden nad Adriatykiem

  Vitkovice Tours, Członek Grupy Travel Family istnieje od 1991 roku i specjalizuje się w wyjazdach wakacyjnych nad Morze Adriatyckie. W ofercie posiadamy zarówno hotele jak i apartamenty wzdłuż całego wybrzeża Adriatyku.

 • 2

  Stabilna firma

  Vitkovice Tours, Członek Grupy Travel Family zostało wyróżnione jako jedna ze 100 najbardziej stabilnych firm w Czechach.

 • 3

  Zadowolenie klienta

  Co roku z naszych usług korzysta ponad 40 000 klientów z Polski, Słowacji oraz Czech.

Czy możemy Wam w czymś pomóc?


Wypełniając i wysyłając formularz zapytania wyrażacie zgodę na przetwarzanie danych osobowych wg ustawy Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883

Wprowadź tekst z obrazka
* Dane obowiązkowe